В сонячні вересневі дні затишне подвір’я Січового колегіуму не лише в осінньому золоті – червоні грона калини надають урочистості, святковості й казковості йому. Лише одна біда: немає тих, хто своєю молодою енергією наповнював і подвір’я, і стіни школи…

Сьогодні в колегіумі особливий день – створення Алеї Пам’яті Героїв, які полягли в боях за незалежність нашої держави. Герої-воїни – дорогі нам люди, серед яких і випускники, і вчителі, і рідні теперішніх колегіантів. Всеукраїнська волонтерська Платформа Пам’яті «Меморіал» ініціювала і забезпечила проведення 29 вересня, напередодні Дня захисників і захисниць України, акції «Калина Пам’яті», до якої  долучився Січовий колегіум.

Сім кущів калини прибули до закладу. Сімох героїв-захисників Хвилиною Мовчання вшанували учасники й присутні на урочистій акції народження в Січовому колегіумі Алеї Пам’яті Героїв. Відтепер кожен кущ калини матиме своє ім’я: В’ячеслав Зайцев, В’ячеслав Ганніч, Тарас Воротний, Максим Лях, Данило Сабіров, Андрій Панасенко, Сергій Панченко.

Саджати символ вдячної пам’яті й перемоги над ворогом – калину прибули не лише лідери учнівського самоврядування школи. Приголубили й висадили кущі калини в пам’ять про синів – колишніх колегіантів – матері Тараса Воротного й Максима Ляха. Увічнили в калині дорогих і рідних донька Андрія  Панасенка, близькі друзі В’ячеслава Зайцева. З вдячністю й повагою висаджували калиновий кущ вихованці й колеги В’ячеслава Ганніча…

Теплі слова про героїв та новостворену Алею Пам’яті  присутні почули від директора Січового колегіуму Валентини Єршової.

До урочистого дійства долучився й депутат Запорізької обласної ради Олександр Коваленко, який надає підтримку колегіуму в часи воєнного лихоліття.

…Здобудемо Перемогу. Залікуємо рани. Оживе колегіум. Зазеленіють, зацвітуть, чарівними червоними гронами вкриються калинові кущі Пам’яті, кущі-символи. І житимуть в них безсмертні душі тих, хто собою захистив кожного з нас, захистив Запоріжжя, колегіум, хто захистив Україну.

 Слава Україні! Героям Слава!

photo_5240272551580650963_y3ef10cb9-8eec-4c4e-a31f-c2037172ae06944aaea5-0ec5-4ff7-ab34-649becd2cbdd