11 березня 2020 року в приміщенні Запорізької обласної універсальної бібліотеки відбулося засідання «круглого столу» на тему «Євроатлантична інтеграція як головний чинник створення надійного фундаменту миру і безпеки в Європі, досягнення стратегічних завдань сталого розвитку України у складі ЄС і НАТО» та презентація ІІІ випуску альманаху «Українське патріотичне козацтво».

Мета – популяризація ідей демократизації суспільства, національних та європейських цінностей, сприяння розвитку української національної культури, вшанування історії українського козацтва…

Зібралися члени Координаційної ради з питань розвитку козацтва при Запорізькій ОДА та поважні гості (козацька спільнота, воїни, ветерани АТО, військовослужбовці, волонтери, письменники, історики, педагоги «Січового колегіуму» та «Козацького ліцею» –  вчитель історії і правознавства Сауляк Ірина Володимирівна).

На захід завітали також учениці 10-А класу Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей».

Говорили про важливість збереження історії державотворення України, про перспективи та співпрацю із Північно-Атлантичним Альянсом, структурами НАТО тощо.

Під час заходу керівник ГО «Український козацький Центр сприяння євроатлантичної інтеграції»,  Дмитро Сухінін (Гора) презентував ІІІ випуск альманаху «Українське патріотичне козацтво».

Від учнівської молоді подякувала за цікавий пізнавальний захід ліцеїстка Ната Гогохія, запевнивши, що молодь добре ставиться до європейської перспективи і підтримує європейські цінності.

Після «круглого столу» в юних учасниць з’явилося багато питань для дискусії.

Обмінялися контактами і обговорили можливості подальшої співпраці з істориком, бойовим офіцером 55-ї артилерійської бригади «Запорізька Січ» Романом Бессарабовим, який відразу ж захопив увагу аудиторії.

Молодь – майбутнє України. Вона прагне прогресивних змін, готова боротися за своє майбутнє та європейські цінності.